KPO 6 - Ako Fico váhal s Kaliňákom, až mu zlomil krk

Autor: Janko Cigáň | 13.3.2018 o 2:46 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  199x

# pád vlády, # Dávid a Goliáš, # prevrat z ulice, # nejasná budúcnosť, # neobjasnená vražda, # štandardné politické strany, # historické cykly, # Soros je Copperfield, # dovtedy sa chodí s džbánom po vodu, kým sa nerozbije

     Nuž, kto by si pomyslel pre dvomi týždňami, aký dopad bude mať butterfly effect, aj keď nechcem aby to znelo takto, životy dvoch mladých ľudí, ktorí sa mali radi, samému mi je z toho smutno, a to aj bez ohľadu na prácu Jána Kuciaka.

  Súčasná spoločensko-politická situácia mi pripomína nukleárnu reťazovú reakciu, ktorú imituje toto video https://www.youtube.com/watch?v=0v8i4v1mieU (pozerať od druhej polky).

     Ale kde to vlastne začalo (?!) .. čím to začalo Baštrnákom ? .. pokračovalo protestmi študentov ? .. a vygradovalo smrťou novinára (?!)..  či podozreniami prepojenia zahraničnej mafie na vládnuce špičky ..  alebo trestným oznámením prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry na ministra vnútra ???

     Kali bol veľké sústo .. ako keď had zožerie veľkú korisť, ktorú usmrtil, no nakoniec ju aj tak musí vyvrátiť von, lebo je to veľké sústo.

     Keby Robo počúval hlas ľudu .. nuž ale, keď si hore príliš dlho, zabudneš na procesy, ktoré sa historicky opakujú. Alebo to začalo ešte skorej ? .. úspechom extrémistov vo voľbách 2016 ?
     Vládnuť tak dlho v takom mladom štáte, ...vývoj sa dá chápať, lebo moc má vôňu omamnú a časom sa upevňuje, aj keď percepcia z náuky o vývoji štátu v právnikoch je badať.

     Paradoxné je, že to čo sa pred voľbami 2016 a krátko po nich javilo ako budúcnosť, súdržnosť a prosperita v koalícii tkvejúcej v profile ŠTANDARDNÝCH strán sa teraz ukázalo v opačnom uhle. Je ľahšie ukočírovať 4-roch členoch strany ako 6000.

     Danko dostal facku v lete, keď ako heroik išiel vypovedať koaličnu zmluvu, dostal zdvihák na bradu a k tomu domácu úlohu nájsť nového ministra. Odvtedy sa venoval prevažne zahraničnej politike, čo s jeho guľášom v hlave a s medom na jazyku nikomu výrazne neprekážalo.

     Mohlo by sa zdať, že keď silnejší koaličný partner sklopil uši pred mašinou SMER-u, tak ten slabší v duchu psej povinnosti bude pekne pri nohách. Nuž ale, 6000 členov nesedí v parlamente na vyhriatych miestach, ale denne sa konfrontuje s bežnými ľuďmi, ktorí sú už unavení aroganciou mašinérie. Kryjem chrbát tebe a ty mne a spolu pochodujeme, sem tam si dáme teátro so zvarkami, sem tam ukážeme nezamestnanosť v mínusových hodnotách, nejaké hry na MDŽ a čas plynie.. odhodlaní vyhrať voľby 2020.  

     Dávid zdolal Goliáša, MOST-y sú spálené, začína boj o voliča, párky s rožkami sú už v objednávke, JIT dotiahne vyšetrovanie a vstaneme z popola, ale kto bude nový premiér .. každý kričí: „Umrel kráľ,“ ale nik: „Nech žije kráľ,“ tieňová vláda sa aj hanbí ukázať vízie, a hneď vedľa utekajú team leadri na všetky svetové strany. Kde je nový GAZDA .. posledného ani doma ani v Luxemburgu nechcú, extrémisti vyfackaní po župných sa ešte nestihli spamätať a už im brata znalec s kipu ťahá za mreže a najviac sa tomu smeje Soros, ktorý toto všetko s Kiskom dohodli už v septembri minulého roka.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Ako (ne)funguje bikesharing v Bratislave po prvom týždni

Pre ľudí sú žlté bicykle najmä atrakcia.


Už ste čítali?